Výrobci

Biofarma Sasov

Biofarma Sasov
Farma byla založena v roce 1991 v areálu Školního statku Střední odborné školy v Jihlavě. Od roku 1999 je celá farma a její produkty certifikována jako Uznaný podnik ekologického zemědělství. Činnost na farmě je pestrá - každým rokem se pěstuje kolem dvaceti různých druhů plodin, chovají se prasata, krávy bez tržní produkce zvířat, ovce, koně. Kvalita chovu zvířat a jejich pohoda je tou nejvyšší prioritou.
Internetové stránky: biofarma.cz/ 
V zájmu co nejnižších stresů zvířat byla postavena vlastní jatka přímo na farmě, Zobrazit více

Pastevní chov

Pastevní chov
Hovězí maso pocházející z ekofarem, kde jsou povolena výhradně přirozená krmiva (vyloučeno krmení antibiotik, hormonů, masokostních mouček, geneticky modifikovaných surovin apod.).Na biofarmách jsou chována pro produkci masa speciální masná plemena skotu. Jejich základní charakteristikou je vyšší odolnost vůči nepřízni počasí a vyšší kvalita masa.
  

Zobrazit více

Volný chov vepřů

Volný chov vepřů
Malé farmy na jižní Moravě. Zobrazit více

Regionální myslivci

Regionální myslivci
Zvěřina, kterou dodáváme na Váš stůl, pochází přímo z moravských lesů. Je ze zvěře volně žijící v rozsáhlých lesích, nekrmené chemickými přípravky, odborně sledované a ulovené v lese profesionály. Jedná se o nadprůměrně kvalitní maso z volné přírody, ne z umělého chovu. Chuť i vzhled naší zvěřiny je prvotřídní.

web: www.cerstva-zverina.cz/
web: www.venison.cz/index.php Zobrazit více

Drůbeží farma

Drůbeží farma
Bio kuřata ve výběhu na farmě v CHKO České středohoří.

Zobrazit více

Krůtí farma

Krůtí farma
Krůtí farma Rychvald je rodinná farma s dlouholetou tradicí. Specializuje se na chov a výkrm krůt. Naše krůtí farma nabízí zdravé, dietní a chutné maso a výrobky z krůtího masa, ale také krocany, krůty a rozkrmená krůťata pro chovatele.
Zobrazit více

Statek Horní Dvorce

Statek Horní Dvorce
Společnost Statek Horní Dvorce s.r.o. je rodinná firma manželů Dubových. V současné době hospodaří na dvou historických zemědělských dvorech: v Horních Dvorcích a v Palupíně. Obhospodařují pastviny a louky o výměře více jak 130 hektarů. Chov více než 300 ks ovcí je zaměřen na dojné ovce plemene Lacaune a masné ovce plemene Suffolk a Texel. Jejich cílem je produkovat čisté přírodní potraviny ze „statku".
O statku: youtu.be/xBuMB_KsHmw

Zobrazit více

Ekofarma Javorník

Ekofarma Javorník
Ekofarma JAVORNÍK-CZ ve Štítné nad Vláří vyrábí kvalitní výrobky pouze z čerstvě nadojeného mléka od vlastních dojnic, které se pasou a jsou chovány v oblasti CHKO Bílé Karpaty, v systému ekologického zemědělství. 
Zaměřují se především na výrobu čerstvých sýrů, tvarohu, jogurtů, jogurtových a kysaných nápojů. Mléko se zpracovává pouze šetrnou pasterizací bez používání homogenizace. Mléko ve výrobcích si tak zachovává původní vlastnosti a biologickou hodnotu. Výrobky neobsahují žádné přidané konzervační látky mimo kuchyňské soli, která sýrům dodává chuť. Proto jsou vhodné i pro děti.
Zobrazit více

Farma v Marinkách - Nubijka

Farma v Marinkách - Nubijka
V krásné krajině jižních Čech, v blízkosti české Kanady, existuje od roku 2013 rodinné hospodářství Farma v Marinkách. Hlavním zaměřením je chov čistokrevných anglonubijských koz.
Toto náročné plemeno bylo vyšlechtěno na britských ostrovech křížením indických a sudánských koz s anglickými mléčnými plemeny. Jeho největší předností je především vynikající mléko, které je ceněno pro svoji chuť bez charaktristického kozího aroma. 
Web: www.farmavmarinkach.cz/  ,  www.nubijka.cz/
https://www.ceskatelevize.cz/porady/10084897100-kluci-v-akci/220562221900031/?fbclid=IwAR0IUgFxkVmtU1bg5RNFFLmfzZi6FSFoecUJuJ9U6axC3xNbp-MukG2a1Ns


Zobrazit více

Ovčí farma

Ovčí farma
Jehněčí maso pocházející z ekofarem, kde jsou povolena výhradně přirozená krmiva (vyloučeno krmení antibiotik, hormonů, masokostních mouček, geneticky modifikovaných surovin apod). 
Zobrazit více

EKO-Farma Kozí hrádek

EKO-Farma Kozí hrádek
Je rodinná farma s produkcí mléčných  produktů z kozího a kravského mléka. Obhospodařuje 53ha pozemků v nejvýchodnějším výběžku Olomouckého kraje, na samém konci regionu Moravská brána.
Web: farmakozihradek.cz/
Zobrazit více

Ekofarma Deblín

Ekofarma Deblín
Pěstitel a dodavatel biozeleniny a bioovoce z ekologických farem z Česka i celého světa, ALE ZÁSADNĚ VŽDY POUZE OD EKOLOGICKY HOSPODAŘÍCÍCH PĚSTITELŮ. V Deblíně mají farmu a na ní pěstují zeleninu v režimu ekologického zemědělství - hlavně mrkev, červenou řepu, dýni Hokkaido, okrajově pak petržel, cibulku a cuketu. Zeleninu pěstují na ploše 7-8 ha. A protože dodávají sortiment bioovoce a biozeleniny po celý rok, spolupracují s dodavateli i v poměrně vzdálených zemích. Hlavním zájmem je nabízet produkty regionální, které však mají kvalitu vyžadovanou zákazníky. Proto dlouhodobě spolupracují s rakouskými pěstiteli, kteří mají farmy ve vzdálenosti cca 120 km od nich a jsou v podstatě stále regionálními.

Zobrazit více

Slepičí farma

Slepičí farma
Slepice volně zobající a hrabající. Zobrazit více

Regionální výrobci

Regionální výrobci
Vybrané výrobky od regionálních firem z kvalitních surovin. Konkrétní výrobce je uveden na etiketě. Zobrazit více

Zdravá výživa Holešov

Zdravá výživa Holešov
Prodejce zdravé výživy.
www.vegoska.cz                                                      
Zobrazit více