Výrobci

Biofarma Sasov

Biofarma Sasov
Farma byla založena v roce 1991 v areálu Školního statku Střední odborné školy v Jihlavě. Od roku 1999 je celá farma a její produkty certifikována jako Uznaný podnik ekologického zemědělství. Činnost na farmě je pestrá - každým rokem se pěstuje kolem dvaceti různých druhů plodin, chovají se prasata, krávy bez tržní produkce zvířat, ovce, koně. Kvalita chovu zvířat a jejich pohoda je tou nejvyšší prioritou.
Internetové stránky: biofarma.cz/ 
V zájmu co nejnižších stresů zvířat byla postavena vlastní jatka přímo na farmě, Zobrazit více

Statek Horní Dvorce

Statek Horní Dvorce
Společnost Statek Horní Dvorce s.r.o. je rodinná firma manželů Dubových. V současné době hospodaří na dvou historických zemědělských dvorech: v Horních Dvorcích a v Palupíně. Obhospodařují pastviny a louky o výměře více jak 130 hektarů. Chov více než 300 ks ovcí je zaměřen na dojné ovce plemene Lacaune a masné ovce plemene Suffolk a Texel. Jejich cílem je produkovat čisté přírodní potraviny ze „statku".
O statku: youtu.be/xBuMB_KsHmw

Zobrazit více

Ekofarma Javorník

Ekofarma Javorník
Ekofarma JAVORNÍK-CZ ve Štítné nad Vláří vyrábí kvalitní výrobky pouze z čerstvě nadojeného mléka od vlastních dojnic, které se pasou a jsou chovány v oblasti CHKO Bílé Karpaty, v systému ekologického zemědělství. 
Zaměřují se především na výrobu čerstvých sýrů, tvarohu, jogurtů, jogurtových a kysaných nápojů. Mléko se zpracovává pouze šetrnou pasterizací bez používání homogenizace. Mléko ve výrobcích si tak zachovává původní vlastnosti a biologickou hodnotu. Výrobky neobsahují žádné přidané konzervační látky mimo kuchyňské soli, která sýrům dodává chuť. Proto jsou vhodné i pro děti.
Zobrazit více

Kozí farma Zerlina

Kozí farma Zerlina
Na ekologickém hospodářství v Beskydech se pasou kozy a vyrábí zde kozí sýry v BIO kvalitě.
Chovají kozy hnědé krátkosrsté. Toto národní plemeno je součástí genofondu České republiky a díky svému původu (kozy Harzziege, kozy alpské a krušnohorské) je více než vhodné do horských oblastí. V současné době mají 50 kusů koz a dva plemenné kozly. Ve stádě se provádí kontrola užitkovosti. Kozy se dojí 2 x denně, většinu svého aktivního dne tráví na pastvinách v kopcích nad farmou. Zobrazit více

EKO-Farma Kozí hrádek

EKO-Farma Kozí hrádek
Je rodinná ekologická farma s produkcí kvalitních domácích certifikovaných bio produktů z kozího a kravského mléka. Funguje na principu eko-farmy bez použití chemie. Obhospodařuje 53ha pozemků v nejvýchodnějším výběžku Olomouckého kraje, na samém konci regionu Moravská brána.
Náplní činnosti je chov koz a českého strakatého skotu v ekologickém hospodářství, výroba kvalitních mléčných BIO výrobků a prodej zemědělských produktů.
Zobrazit více